Market raf sistemleri projelerinde esnek tasarım, malzeme ve renk çözümlerimizle sizlere sorunsuz hizmet sunuyoruz. Market raflarında kullanılan standart yükseklik 225 cm’dir. Ancak kurulum yapılacak alanın tavan yüksekliği ve müşteri isteklerine bu ölçü değişkenlik gösterebilmektedir. Bu raflar genel olarak 40 cm’lik taban, raf ünite ayağı, 30 cm’lik üst raflar, arka pano, raf destekleri, raf tabla etiketleri ve şapka bölümlerinden meydana gelir.

Rafların imalat süreci ise şu şekildedir:
Ham halde bulunan saclar öncelikle işlenerek bükme ve presleme işlemlerinden geçerler. Raf arka üniteleri bu presleme (sıkıştırma) esnasında hangi alanda kullanılacaksa ona uygun tırnaklar açılı ve istenilen forma kavuşturulurlar. Sonrasında bu tırnaklar ayaklara uygun olarak şekillendirilir. Market raflarının tüm üniteleri için aynı işlemler uygulanır.

Profiller elektrostatik toz boya ile boyanıp fırınlanarak monte edilmeye hazır hale getirilir. Market rafları için genellikle krem ve beyaz renkler tercih edilmektedir.

Sac profillerinin işlenip raf ayağı haline gelmesinden sonra raf ve arka panoların gireceği önceden belirlenen delikler açılır. Raf  ayakları profile kaynatılarak montesi sağlanır. Raf parçaları boyanma işlemi bittikten sonra fırınlanma işlemine geçer. Bu aynı zamanda boyanın sabitlenmesi işlemidir. Lacivert, kırmızı, sarı, turuncu ve yeşil renkler market raflarında en çok tercih edilen renklerdir. Müşteri beklentileri ve proje gereksinimlerine göre farklı birçok renk de seçilebilmektedir. Müşterilerimizin beklentilerini tam olarak karşılama prensibi içinde bir firma olduğumuzdan olabilecek her esnekliği sunmaya gayret göstermekteyiz.