Depolar için ağır ve büyük ürünleri istiflemekte kullanılmak üzere depo raf sistemleri imalatı ve uygulaması yapıyoruz. Depolarda kullanılan rafları, sırt sırta, çift derinlikli, dar koridor, giydirme cepheli, kutulu, konsollu, katlı, hareketli, paletli ve otomatik olarak sınıflandırabiliriz.

Ağır malzeme veya ürünleri istiflemek amacıyla depo raf sistemleri kullanılmaktadır. Depo rafları hafif raf gruplarına nazaran çok daha kuvvetli ve taşıma kapasitesi yüksek raflardır. Otomotiv ve/veya makine yedek parçaları, ağır metal ürünler, ağır kutulu ürünler vb. malzemeleri rahat stok kontrolü sağlayacak şekilde büyük alanlarda istiflemede önemli avantajlar sunar depo rafları.

Depo raf sistemlerini şu şekilde inceleyebiliriz:

Sırt Sırta Depo Raf Sistemleri
Depo rafları kategorisini incelediğimizde öncelikli olarak akla gelen, kolay kurulabilen ve ekonomik raf sistemleridir sırt sırta raflar. Paketle ve palet vasıtasıyla raflama sağlanabilir. Normal ve özel paletler için de uyumludur. Çok çeşitli ürünleri depolamaya elverişlidir. Farklı kategorileri olan ürünleri düzenli şekilde depolayabildiğinizden istediğiniz anda istediğiniz ürüne ulaşmak oldukça kolaydır. Dikey depolama alanınızı dilediğiniz kadar yükseltebilmeniz mümkündür. Birbirine geçirilmek suretiyle meyda gelen profiller paletleri taşımaktadır. Bu da kat aralıklarını ayarlayabilme imkanı sağlar.