çelik rafDepolarda, arşivlerde, imalathanelerde birincil derecede tercih edilen raf sistemi istisnasız çelik raf diyebiliriz. Üzerlerine konacak malzeme cinsi ve gramajına göre et kalınlıkları ve levha ebatları farklı olabilmektedir. Çelik raf siparişi vermeden önce alanı doğru kullanabilmek ve uzun süre sorunsuzca kullanabilmek için alım yapacağınız firmaya yükleme yapacağınız ürünler veya malzemeler hakkında detaylı bilgi vermeniz gerekir. Bu tamamen yararınıza olacak bir konudur. Çelik raf sistemleri , hemen her kurum veya sektörün ihtiyacıdır diyebiliriz. Kurumsal ve büyük firmalar arşiv ve klasör rafları olarak kullanırken, otomotiv sektöründe yedek parça depolaması için, gıda ve ilaç sektöründe hijyenik ve düzenli muhafaza için tercih edilmektedir.

Çelik raf sistemleri çelik profiller ve yandaki resimde görmüş olduğunuz üzere raf tablaları, plastik ayaklar ve bağlantı için civata – somunlardan meydana gelir. Arasında rahatça dolaşılabilir ve  aradığınız ürünü kolayca bulmanızı sağlar. Ayrıca hem bağımsız olarak hem de duvar veya kolonlara da monte edilerek kullanılabilmektedirler. Bu ürünlerin dikkat edilmesi gereken en önemli noktaları sıvı teması yapılmamasıdır. Bu konuya dikkat edildiği takdirde uzun yıllar sorunsuzca kullanabilmeniz mümkündür. Ayrıca kurulum esnasında zemindeki sıvılarla teması önlemek için plastik ayaklar ile koruma sağlanmaktadır.

Çelik raf fiyatlarına gelirsek ortalama raf levhaları 9-10 TL civarıdır. Bu fiyatlardan daha da ucuz, temiz ama kullanılmış olsun derseniz ikinci el raf satışımız ile sizlere daha iyi fiyatlara çelik raf temin edebilmekteyiz. Çelik rafların ebatlarına değinmek gerekirse piyasada en çok bulunan raf tabla ebarları 31 x 93, 31 x75, 31 x 60, 43 x 93,  43 x 75,  43 x 60,  59 x 93, 59 x 75, 59 x 59, 75 x 93, 75 x 75 93 x 93 cmlik olanlarıdır. Projeniz için ücretsiz keşif ve detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.